LV | LT | RU

Jaunumi

Doma laukumā svinēs Pasaules olu dienu

Lai pievērstu uzmanību olām, kā vērtīgam uztura produktam, kas ik dienu cilvēkam dod spēku, aicinām Latvijas iedzīvotājus uz kopīgu aktivitāti – zibakciju.

Latvijā pieaug brīvē dēto olu patēriņš

Latvijā pēdējos 12 mēnešos ir sarucis sprostos dēto olu patēriņš, bet brīvos apstākļos un kūtī dēto olu patēriņš ir pieaudzis, liecina nesen veiktais “Nielsen” pētījums.

Viegli pagatavojami olu ēdieni ar bagātu proteīna saturu

Vairums jeb 80% Latvijas iedzīvotāju piekrīt, ka olas ir vērtīgs produkts, tomēr plašākas zināšanas par olu uzturvērtību pietrūkst. Vienlaikus arī Latvijas iedzīvotāju olu patēriņš ir salīdzinoši zemāks nekā Eiropas Savienībā vidēji.

Septiņi viegli pagatavojami olu ēdieni, kas satur daudz proteīna

Olas ir pieejams un ilgtspējīgs olbaltumvielu avots teju ikvienam, tomēr dati liecina, ka Latvijā šis produkts uz galda nonāk krietni retāk nekā, piemēram, gaļa, dārzeņi vai graudaugi.

Aptauja: Latvijas iedzīvotājiem trūkst zināšanu par olu uzturvērtību

Kaut arī vairums jeb 80% Latvijas iedzīvotāju piekrīt, ka olas ir vērtīgs produkts un satur daudz cilvēka organismam nepieciešamu minerālvielu un mikroelementu, tomēr aptaujas dati liecina, ka plašākas zināšanas par olu uzturvērtību pietrūkst.

Visas olbaltumvielas nav vienādas – uzzini svarīgāko savai veselībai

Kas jāzina par olbaltumvielām gan tiem, kas ikdienā ēd dzīvnieku izcelsmes proteīnu, gan tiem, kas izvēlas augu valsts produktus.

Latvijā olas ēd mazāk nekā vidēji Eiropā un ASV

Olas ir pieejams un veselīgs produkts, kā arī prognozes liecina, ka pasaulē olu patēriņš tuvākajos gados palielināsies, tikmēr Latvijā olas ēd mazāk nekā vidēji Eiropā vai ASV.