RU | LV | LT

Яйца и питание

ТАРЕЛКА ЗДОРОВОГО ПИТАНИЯ
Питайтесь разнообразно, пейте много жидкости и будьте физически активны!

Разнообразное и сбалансированное питание важно в любом возрасте, ведь не зря говорят: «Мы едим, чтобы жить, а не живем, чтобы есть». В конце концов, все мы хотим хорошо себя чувствовать, быть активными и добиваться целей! Принцип тарелки облегчает планирование питания и помогает понять, употребляем ли мы все необходимые для полноценного рациона группы продуктов: овощи, белки, цельнозерновые продукты и другие углеводы, а также полезные жиры.

Почему движение «Яйца — это сила!» решило говорить о принципе тарелки в здоровом питании? Яйца – это дружественный для кошелька суперпродукт, богатый питательными веществами и белками, однако яйца, как и люди, не одинокий остров. Мы рекомендуем добавлять яйца к овощам, цельнозерновым продуктам и другим блюдам, чтобы использовать питательную силу и яиц, и полноценного питания. Пусть каждый кусочек дарит нам энергию и здоровье.

25% PAR LABU PILNGRAUDU PRODUKTIEM VAI KARTUPEĻIEM! Dod priekšroku pilngraudiem un nepārstrādātiem graudiem: pilngraudu kviešiem, miežiem, grūbām, kinojai, auzām un brūnajiem rīsiem, kā arī produktiem, kas ir no tiem gatavoti. Šie produkti satur vērtīgas šķiedrvielas un mazāk ietekmē glikozes līmeņa svārstības asinīs nekā baltmaize, baltie rīsi un citi pārstrādātie graudu produkti. 25% IZMANTO OLBALTUMVIELU SPĒKU! Zivis, putnu gaļa, olas, pākšaugi, rieksti un piena produkti ir veselīgi un daudzveidīgi olbaltumvielu avoti. Šos produktus var daudzveidīgi gatavot - pievienot salātiem un dārzeņiem. Turklāt olas ir vērtīgs ikdienas uztura produkts, jo satur cilvēka organismam svarīgus vitamīnus (A, D, E, B2, B5, B12 grupas vitamīnus) un minerālvielas (folātu, fosforu, selēnu, dzelzi un cinku). Sarkano gaļu un tās izstrādājumus – bekonu, desas, cīsiņus u.tml. – lieto uzturā prātīgi. VESELĪGIE TAUKI - AR MĒRU Izvēlies veselīgas augu eļļas, piemēram, olīvu, linsēklu, ķirbju sēklu, rapšu, saulespuķu, zemesriekstu un citas eļļas. Izvairies no produktiem ar palmu eļļu, jo tā satur piesātinātos taukus, kas var paaugstināt holesterīna līmeni asinīs. Atceries: “zems tauku saturs” nav tas pats, kas veselīgs! 50% DĀRZEŅI, AUGĻI, OGAS LIELĀKĀ DAĻA MALTĪTES! 3:2 jeb trīs daļas dārzeņu, divas – augļu un ogu. Kombinē dažādas krāsas un veidu dārzeņus un augļus. Atceries: kartupeļi veselīga šķīvja kontekstā netiek uzskatīti par dārzeņiem, jo tie satur daudz vairāk ogļhidrātu nekā citi dārzeņi. 2-2,5 L UZŅEM PIETIEKAMI DAUDZ ŠĶIDRUMA! Dienā uz katru cilvēka ķermeņa masas 1 kg jāuzņem 30 – 35 ml šķidruma. Vismaz pusi no dienā nepieciešamā šķidruma daudzuma jāuzņem ar ūdeni, pārējais ar citiem veidiem, piemēram, zupu u.tml ESI AKTĪVS! Veselā miesā, vesels gars! Mēs saglabājam veselību un možumu, ja mūsu uzturs ir līdzsvarots un mēs paši esam kustīgi. Nav jānoskrien maratoni, var sākt ar izaicinājumu – staigāt katru dienu kājām vairāk!